Sponsoren

Pilotenliste 2017

  Pilot Land Funfly Scale Dragrace Nachtflug
1 Hugo Markes CH
2 Jürg Schwendimann CH    
3 Pfister Marco CH         

4

Welti Thomas CH         
5 Paul Williams CH         

Brogle Stephan  CH         

Schurtenberger Mike  CH         

Hütter Thomas  CH         
9 Käfer Günter         

10 

Benz Raphael  CH         

11 

Brunner Patrick  CH         

12 

Bencur Michal  CH         

13 

Schwizgebel Rolf  CH         

14 

Bernd Fischer  DE         

15 

Heiko Fischer  DE         

16

Huth Rüdiger  DE         

17 

Huth Carlos  DE         

18 

Vöge Tim  DE         

19 

Mai Niklas  DE         

20 

Fiehn Markus  DE         

21 

Wyssen Mani  CH         

22 

Müller Yan  CH         

23 

Grossen Andreas  CH         

24 

Grossen Patrik  CH         

25 

Rössling Lars  DE         

26 

Berger Markus  CH         

27 

Aftorfer Joel  CH         

28 

Wolf Aron  DE         

29 

Hatz Simon         

30 

Ribak Eric  CH         

31 

Joller Werner  CH         

32 

Burgnoli Joena  CH         

33 

Mathis Alexander  CH         

34 

Corbelin Christian  DE         

35 

Oberhauser Dominik         

36 

Bühler Rene  CH         

37 

Hotz Urs  CH         

38 

Hütter Thomas  CH         

39 

Buob Peter  CH         

40 

Wycisk Martin  CH         

41 

Hauser Ernst  CH         

42 

Münterer Ernst  CH         

43 

Steger Yannick  CH         

44 

Furrer Kai  CH         

45 

Schorno Pascal  CH         

46 

Bächli Roger  CH         

47 

Bätzler Steven  DE       

48 

Blöchlinger Marius  DE         
49 Niederhauser Michael  CH         
50 Müller Tamara  CH         
51  Rapp Roman  CH         
52  Behrens Patrik  CH         
53  Notter Matthias  CH         
54  Kaufmann Roland  CH         
55  Richter Pascal  CH         
56  Müller Marco  CH         
57  Kälin Remo  CH        
58  Franz Joel  CH        
59  Tripolt Andrei  CH         
60  Germann Marcel  CH         
61  Bircher Fabian  CH         
62  Walti Marc  CH         
63  Gohl Stefan  CH         
64  Lüönd Rolf  CH         
65 Zanni Mirko CH        
66 Roten Daniel  CH         
67 Seibold Michael  DE         
68 Purin Gerd   AT         
69 Pauls Gerhard  CH         
70 Hoos Daniel  CH         
71 Müller Luca  CH         
72 Bähler Rolf  CH         
73 Bulla Remo  CH         
74 De Weese Kim  BEL         
75 Sidorov Dimitri  RU         
76 Schelpe Jonas  BEL         
77 Pfiffner Chrigi  CH         
78 Bischoff Roman  CH         
79 Schär Janik  CH         
80 Neuenschwander D.  CH         
81 Mannhart Leo  CH         
82 De Donatis Luca  CH         
83 Nicole Waelti   CH         
84 Gerster David  CH         
 85 Zobrist Adi  CH         
 86 Schmid Hans  CH         
 87 Steiger Erwin  CH         
88 Schurterberger Josef  CH         
89 Mayr Patrick  CH         
90 Mirko Cesena  IT         
91 Finster Stefan  AT         
92 Jaggi Cyrill  CH         
93 Bürkler Andreas  CH         
94 Madaini Manuel  AT         
95 Kulikov Jurij  CH         
96 Speckert Markus  CH         
97 Prang Aron  DE         
98 Nadler Stefan  DE         
99 Jeisy Philip  CH         
100 Fäh Martin  CH         
101 Keller Michael  CH         
102 Hoffmann Jonathan  DE         
103 Jardini Luca  CH         
104 Gilgen Joel  CH         
105 Fundiger Tobias  CH         
106 Schreier Jan  DE         
107 Vornholt Robin  CH         
108 Huser Ramon  CH         
109 Schreier Daniel  DE         
110 Abegg Florian  CH         
111 Jakobsen Rasmus  DNK         
112 Kaisser Christian  DE         
113 Gomez Antonio  IT         
114            
115            
116            
117            
118            
119            
120            
121             
122            
123             
124             
125             
126             
127             
128             
129             
130